Wokół domu

Dodatki do ogrodu, które odmienią charakter zielonej przestrzeni

Kolorowe, wzorzyste, w ciekawych kształtach. Dodatki do ogrodu potrafią sprawić, że zielona przestrzeń przydomowa nabiera nowego charakteru. Staje się bardziej atrakcyjna, a nierzadko również podnoszą się jej walory praktyczne. Wszystko za sprawą mniej lub bardziej funkcjonalnych drobiazgów. Tych, które mają za zadanie jedynie komponować się z estetyką ogrodu, ale i tych łączących w sobie praktyczność z dekoracyjnością.

Dodatki do ogrodu – kolorowa oprawa dla kwiatów

W ogrodach właściciele znajdują miejsce na krzewy, drzewka owocowe, zioła i rozmaite kwiaty. Część z nich zostaje zasadzona w przygotowanych rabatach. Inne zaś zaczynają gościć na werandach, parapetach, schodach czy też w okolicy oczek wodnych. Urozmaicić je można kolorowymi osłonkami lub donicami wykonanymi z oryginalnych materiałów.

Bardzo popularne są donice betonowe. Bazują one na specjalnym typie betonu – dekoracyjnym, który świetnie radzi sobie z warunkami atmosferycznymi, a przy tym ciekawie się prezentuje. Betonowe osłonki dostępne są w różnych kolorach, zaś ich niejednorodność sprawia, że aranżacja ogrodu za każdym razem jest unikalna.

Miłośnicy klasycznej estetyki mogą zaś stawiać na doniczki i osłonki wykonane z tworzyw sztucznych. Wielokolorowe bądź jednobarwne, wzorzyste lub gładkie, ażurowe czy też z fantazyjnie powycinanymi brzegami.

Poduszki ogrodowe – nie tylko komfort

Poduszki ogrodowe układane na fotelach, ławach i leżakach, sprawiają, że odpoczynek jest w pełni komfortowy. Miękkie i wyprofilowane znoszą niewygodę siedzenia na twardym krześle drewnianym. Można również liczyć na to, że na skórze nie pozostaną odciśnięte wzorki, co wynika zwykle z siedzenia na ażurowych fotelach lub leżakach.

Dzięki poduszkom meble ogrodowe, ale i zielona przestrzeń, stają się ciekawsze. Kolorowe dodatki do ogrodu tego rodzaju, także ożywiają przydomową aranżację. Można wybierać spośród barw i wzorów idealnie wpisujących się w charakter danej posesji. Do tego szeroka paleta kształtów, aby ten praktyczny dodatek stanowił spójną całość wraz z meblami ogrodowymi.

Wykorzystaj drewniane palety

Miłośnicy majsterkowania i nietypowych wystrojów ogrodowych chętnie postawią na surowiec, jaki stanowią drewniane palety. Nadają się one do wykonania całych zestawów mebli ogrodowych. I będą pasować nie tylko do nowoczesnego czy industrialnego ogrodu. Równie dobrze wpiszą się w aranżacje bliższe skandynawskim czy rustykalnym. W te, które stawiają na wykorzystanie naturalnych materiałów, najlepiej komponujących się z przyrodą.

Dopasowanie do stylistyki zielonej przestrzeni

Niezależnie od wyboru rodzaju dodatków, powinny być one dopasowane do stylistyki ogrodu i przydomowej posesji. Tylko spójny charakter aranżacji pozwoli cieszyć się w pełni uporządkowaną, estetyczną i wyrazistą przestrzenią. Dodatki do ogrodu, które będą ponadto funkcjonalne, spełnią kolejne ważne funkcje, dzięki czemu nikt nie będzie miał wątpliwości, co i dlaczego znalazło się w ogrodzie.

Dodaj komentarz