Wokół domu

Kącik dla dzieci w ogrodzie – co warto w nim umieścić?

Kącik dla dzieci w ogrodzie to podstawa każdej przestrzeni zewnętrznej, która jest organizowana z myślą o całej rodzinie. W końcu dzięki niemu maluchy mają szansę prawidłowo się rozwijać. Nie spędzają czasu jedynie przed szklanymi ekranami komputerów i urządzeń mobilnych. Zażywają świeżego powietrza, wzmacniają system odpornościowy i zacieśniają więzi z rodziną oraz rówieśnikami, bawiąc się razem z nimi.

Co warto zainstalować w takim kąciku? Sprawdźmy!

Kącik dla dzieci w ogrodzie – domek ogrodowy

Jako podstawę warto potraktować domek ogrodowy. To rozwiązanie zarówno dla najmłodszych, jak i dla nieco starszych dzieci. Mamy bowiem do wyboru domki z tworzyw sztucznych, niewielkich rozmiarów, bardzo kolorowe, w których doskonale będą się bawić najmłodsze pociechy. Dla tych starszych zaś, na rynku znalazło się miejsce na drewniane konstrukcje, które sprzyjają realizacji marzenia o własnym domku na drzewie!

Jak urządzić kącik dla dzieci w ogrodzie, w którym ma zagościć taki domek? Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę wiek dziecka, jego potrzeby oraz dostępną przestrzeń. W małym ogródku lepiej sprawdzi się domek z tworzywa, który jest lekki, łatwy do przeniesienia, prosty w montażu i w demontażu. Poza sezonem letnim wystarczy przenieść go do pokoju dziecka, by dalej służył do zabawy. To samo można uczynić, gdy w niewielkim ogrodzie rodzina chce wygospodarować miejsce na okazjonalne spotkanie w większym gronie.

Na dużej przestrzeni można już sobie pozwolić na znacznie więcej. Starszakom spodoba się drewniany domek ogrodowy. Może być umieszczony na wysokości, doposażony o zjeżdżalnię bądź huśtawkę. Posłuży przez cały rok. Wystarczy zabezpieczyć go na zimę, aby drewno nie było narażone na działanie wilgoci i mrozu, ponieważ straci na swoich właściwościach, a naprawa okaże się nieopłacalna.

Miejsce do zabaw na świeżym powietrzu – bezpieczna przestrzeń

Mali, jak i duzi będą biegać, ganiać się, bawić w piaskownicy, korzystać z dziecięcych sprzętów ogrodowych, ucząc się pomagać rodzicom w prostych pracach. To sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Zabawa i nauka w jednym. Z tego względu trzeba zaaranżować bezpieczny kącik dla dzieci w ogrodzie, ale i pozostałą część zielonej, przydomowej przestrzeni.

Należy usunąć wszelkie wystające elementy. Trzeba zadbać o to, by dzieci nie były narażone na skaleczenia o niewykończone i niezabezpieczone części ogrodzenia bądź amatorskich konstrukcji wszelakiej maści. Podłoże powinno być regularnie pielęgnowane, porządkowane, a narzędzia i akcesoria ogrodowe chowane w szafkach, skrzyniach bądź domku narzędziowym. Dzięki temu maluchy będą bezpieczne. Pozostali uczestnicy życia ogrodowego również.

Niech będzie tu kolorowo i radośnie. Przyjaźnie, ale i bezpiecznie. W końcu kącik dla dzieci w ogrodzie ma sprzyjać zabawom, wspomagać dziecięcy rozwój, a do tego niezbędne jest zapewnienie bezpieczeństwa maluchom. Postawmy na sprawdzone produkty i bawmy się razem z naszymi pociechami!

Dodaj komentarz