Wokół domu

Krzesła rattanowe do ogrodu – zalety, które warto rozważyć

Choć jesień w pełni, a już za chwilę czeka nas zima, warto właśnie teraz rozważyć zakup mebli ogrodowych. W końcu to czas wyprzedaży, a sklepy internetowe kuszą promocjami. Do wyboru mamy między innymi krzesła rattanowe do ogrodu, ale i balkonu czy na taras. Cieszą się one dużym uznaniem wśród użytkowników. Dlaczego? Jakie mają zalety i co sprawia, że chętnie w nie inwestujemy?

Krzesła rattanowe do ogrodu – na każdą porę roku

Rattan to naturalny surowiec, znany od lat i chętnie wykorzystywany do produkcji mebli ogrodowych. Nierzadko również stawia się na tak wykonane elementy wyposażenia do wnętrz. Mamy bowiem do czynienia z plecionką, która prezentuje się ciekawie, a nadto sprawdza znacznie lepiej niż tapicerowane odpowiedniki. Zresztą to właśnie ze względu na lepsze właściwości, lata temu zaczęto stawiać na rattanowe produkty zamiast tapicerowane.

Krzesła rattanowe do ogrodu bazują na winorośli palmowej. Spotykamy ją także pod nazwami trzciny indyjskiej lub hiszpańskiej, trzcinopalmy rotang bądź kalamusa rotangowego. Ten surowiec cieszy się największą popularnością w Azji oraz poza krajami europejskimi, ale z powodzeniem znajdujemy go w propozycjach sklepów internetowych na całym świecie.

Okazuje się, że na pożądane właściwości, które posiadają krzesła rattanowe do ogrodu, ale i inne elementy wyposażenia, wpływ ma głównie to, że słoje tej rośliny rosną pionowo, a nie poziomo.

Zalety rattanu

Pionowy wzrost owocuje bardzo dużą trwałością. Tak wykonane meble są w stanie posłużyć przez długie lata użytkowania. Nie odkształcają się przy tym, mimo dużej elastyczności samego materiału, co wpływa na możliwość tworzenia mebli o rozmaitych kształtach. Krzesła rattanowe do ogrodu mają jedną wadę – mogą blaknąć, jeśli są narażone na nieustanne działanie promieni słonecznych. Można je jednak przed tym ustrzec, jeśli zostaną odpowiednio zabezpieczone.

Możemy liczyć na niemalże nieograniczoną aranżację ogrodów, balkonów i tarasów. Mamy bowiem do dyspozycji krzesła i inne meble bazujące na rattanie, które oferują szeroką paletę kolorów, ale i uwzględniając design. Od nas zależy, czy krzesła rattanowe do ogrodu wpiszą się w przestrzeń rustykalną, prowansalską, czy też może całkiem nowoczesną.

Właściwości rattanowych mebli

Wykorzystując parę wodną podczas obróbki rattanu, nadaje się mu bardzo dużej plastyczności. To zaś ułatwia kształtowanie i tworzenie ciekawych mebli. Tak wykonane krzesła rattanowe do ogrodu są nie tylko trwałe, ale i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Niestraszna im temperatura oraz wilgoć. Do tego mamy do dyspozycji produkty w pełni ekologiczne, co wpisuje się w dzisiejszą potrzebę ochrony środowiska.

Elementy wyposażenia wykonane z rattanu należy zabezpieczyć w okresie zimowym, ponieważ nie służy im niska temperatura. Alternatywą jest znalezienie dla nich miejsca w domowym zaciszu. Możemy być jednak pewni, że krzesła rattanowe do ogrodu bądź inne produkty z tego surowca, spełnią wszystkie nasze oczekiwania.

Dodaj komentarz