Wyposażenie, Wystrój wnętrz

Lampy z dodatkiem drewna – do jakich aranżacji pasują?

Lampy z dodatkiem drewna kojarzymy głównie z nowoczesnymi loftami lub aranżacjami industrialnymi. Połączenie surowego i chłodnego w odbiorze metalu wraz z ciepłym i charakterystycznym drewnem, doskonale sprawdza się we wnętrzach o takiej stylistyce. Możliwości jest jednak znacznie więcej! Drewno to surowiec naturalny, którego chętnie poszukujemy w oświetleniu. W jakich jeszcze aranżacjach warto stawiać na oświetlenie drewniane?

Lampy z dodatkiem drewna – obowiązkowo w wystrojach skandynawskich

Drewno to jeden z materiałów charakterystycznych dla stylistyki skandynawskiej. Do tak urządzanych wnętrz szukamy dodatków drewnianych, mebli bazujących na drewnie, choć nie tylko. Lampy z dodatkiem drewna są tu równie dobrze widziane, a wręcz pożądane!

Oświetlenie w stylu skandynawskim może być w całości bazujące na drewnie, ale równie dobrze mogą to być modele lamp, w których drewno łączone jest z innymi materiałami.

Wiele zależy od tego, jak mocno we wnętrzu dominuje aranżacja skandynawska. Nierzadko bowiem korzystamy w aranżacjach z jej najciekawszych kolorów, detali i elementów, lecz chętnie dokładamy do tego nowoczesne, również nietypowe rozwiązania i produkty zaczerpnięte z zupełnie innych wystrojów wnętrz.

Jeśli więc staramy się stworzyć dane wnętrze w stylu skandynawskim, szukamy elementów wyposażenia w ciekawy sposób ukazujących charakter i piękno drewna, wybierzmy lampy z dodatkiem drewna. Będą się cudownie prezentować zarówno za dnia, jak i wieczorową porą. W połączeniu z blaskiem światła stworzą cudowną atmosferę.

Vintage, które kocha drewno!

Wielu domowników próbuje stworzyć wystrój wnętrza, który będzie utrzymany w klimacie vintage. Ten styl to bowiem nuta czegoś starego, ale w ciekawym, współczesnym wydaniu. Charakter, klimat, emocje i uczucia zaklęte w każdym elemencie, meblu czy detalu.

Vintage lubi starocie. Vintage to dusza zaklęta w rzeczach, choć nie tylko. Tutaj zastosowanie drewnianych lamp potrafi podkreślić to, co najpiękniejsze i najciekawsze, zarazem dbając o atmosferę każdego wnętrza.

Podobnie jak we wnętrzach skandynawskich, tak i w vintage sprawdzą się lampy, które mają tylko dodatki drewna, ale i te w większości bazujące na tym naturalnym surowcu. Dzisiejsze propozycje vintage nie boją się przełamywać stereotypów, dlatego szukając lamp z dodatkiem drewna można wybierać te, w których jest metal i drewno lub połączenie drewna w rozmaitymi błyskotkami, np. szklanymi detalami.

Klasycznie, tradycyjnie i bez konkretnego nurtu

Drewniane lampy są i charakterystyczne, i uniwersalne. Odpowiadają na potrzeby domowników lubujących się w konkretnych aranżacjach. Ich uniwersalność i elastyczność pod względem możliwości dostosowania do danego wnętrza sprawiają, że sprawdzają się one także tam, gdzie nie wybrano żadnej konkretnej stylizacji wnętrza.

Lampy z dodatkiem drewna dobrze się prezentują wśród klasyki, tradycyjnych elementów wyposażenia i w pomieszczeniach, których wystroje ewidentnie są mieszanką wielu stylów.

Dodaj komentarz