Wyposażenie, Wystrój wnętrz

Nowoczesne oświetlenie do łazienki – na to warto postawić!

Nowoczesne oświetlenie do łazienki przyjmuje rozmaite formy. To ciekawe modele lamp, które są w stanie zaoferować zarówno funkcjonalność, jak i dekoracyjność. Nowoczesne nie muszą jednak oznaczać tylko minimalizmu i prostoty. Z powodzeniem wśród nich można znaleźć propozycje, które wpiszą się we współczesne aranżacje, ale mające w sobie miejsce np. na rustykalne wydanie.

Na jakie oświetlenie warto postawić w łazience? Które lampy poza nowoczesnością zaoferują przyjazne światło, wygodę użytkowania oraz dopasowanie do wystroju tej przestrzeni? Przyglądamy się dostępnym propozycjom.

Nowoczesne oświetlenie do łazienki – plafony w ciekawym wydaniu

Jeśli dotąd plafony kojarzyliśmy z nudnymi i nieestetycznymi lampami, które gościły głównie w obiektach użyteczności publicznej, czas zmienić o nich zdanie! Producenci od dłuższego czasu przekonują nas, że to właśnie plafony potrafią być wyjątkowe w każdym calu.

Jeśli liczymy na nowoczesne oświetlenie do łazienki, poszukajmy praktycznych i ciekawych wizualnie plafonów. Mogą to być minimalistyczne, ale jakościowo wysokie rozwiązania. Równie dobrze sprawdzą się plafony, które posiadają kilka ruchomych punktów świetlnych. Takie produkty można znaleźć w sklepie https://lampy.it/. Jest to rozwiązanie jeszcze bardziej funkcjonalne, ponieważ daje szansę na precyzyjne dopasowanie sposobu oświetlania wybranych elementów wyposażenia, stref bądź mniejszych czy większych fragmentów przestrzeni łazienkowej.

Oświetlenie punktowe – małe może dużo!

Chętnie stosowanym rozwiązaniem jest oświetlenie punktowe. Niewielkie, ledwo dostrzegalne punkciki świetlne, które mają LED-owe źródła. Są zatem energooszczędne i trwałe, co szczególnie liczy się w łazienkowych wnętrzach. Co więcej, małe punkciki LED sprawdzają się zarówno w niewielkich i niewymiarowych łazienkach, jak i przestronnych oraz luksusowych pokojach kąpielowych.

Odpowiednio dobrane punkciki LED-owe nie poddają się działaniu wilgoci i pary wodnej, dlatego czyni je to oświetleniem bezpiecznym w łazience.

Można w ten sposób oświetlić całą łazienkę bądź dokonać podziału na strefy o innych funkcjach. W każdej łazience potrzebujemy przestrzeni do wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych. Liczmy na strefę wyodrębnioną w celu oddawania się długim i regenerującym kąpielom bądź orzeźwiającym i krótkim pobytom pod prysznicem. Indywidualnie dobrane oświetlenie do każdej z tych stref, odpowiada za ich klimat, a nie tylko wygodę użytkowania. Komfort i atmosfera mają bowiem znaczenie dla samopoczucia każdego z domowników.

O czym warto pamiętać?

Łazienka to miejsce o podwyższonym poziomie wilgotności, dużym ryzyku zachlapania wodą oraz tak ważnej, wyższej temperaturze niż ustawionej w pozostałych pomieszczeniach. Nowoczesne oświetlenie do łazienki musi zatem sprostać tym wymogom.

Należy zapoznawać się z informacjami uzyskanymi od producenta, w przypadku każdej nowej lampy. Nie bez znaczenia pozostaje wybór konkretnych konstrukcji i oczywiście budżet przeznaczony na zakup lamp lub lampy.

Dodaj komentarz