Budowa domu

Nowoczesne rozwiązania i komfortowy dom

Planując budowę domu lub remont mieszkania, zastanawiamy się, jakich elementów wyposażenia, systemów, dodatków i rozwiązań nie może w nim zabraknąć. Od tego bowiem zależy komfort korzystania ze wszystkich przestrzeni, dla każdego domownika.

Z nowoczesnych propozycji, które nie należą do drogich, a z pewnością przynoszą wiele korzyści, warto zwrócić uwagę na dotykowe włączniki oraz gniazda bryzgoszczelne. Dwa produkty, wiele zalet. Na czym polega ich fenomen?

Dotykowe włączniki na miejscu klasycznych

Na rynku dostępne są dotykowe włączniki, które z powodzeniem zastępują klasyczne. Ich największym atutem jest możliwość sterowania za pomocą dołączonego pilota. Ponadto mogą służyć do zarządzania oświetleniem, ale i roletami zewnętrznymi, a nawet klimatyzacją. Ich zastosowanie oznacza nie tylko wygodę i pełen komfort użytkowania poszczególnych lamp lub innych instalacji. Domownicy doceniają oszczędności, które widoczne są na rachunkach za prąd, choć w dłuższym okresie.

Jak oszczędzamy? Przede wszystkim większość z nas niewłaściwie dobiera natężenie światła. W miejscu pracy światło nie sprzyja skupianiu się i koncentracji, a podczas wspólnych posiłków w jadalni lub w salonie jest zdecydowanie zbyt mocne. Choć to przeszkadza, niewiele z tym robimy, a decydując się na włączniki dotykowe dostępne w sklepie https://gajwer.pl/, możemy zmienić bardzo wiele. Przede wszystkim jesteśmy w stanie efektywnie zarządzać oświetleniem. Z jednej strony oznacza to, że precyzyjnie dopasowujemy natężenie światła do własnych potrzeb, z drugiej zaś jesteśmy w stanie ograniczyć pobór prądu.

Musimy pamiętać o tym, że rzadko potrzebne jest nam oświetlenie o maksymalnym natężeniu. Minimalne zmiany są zatem korzystne dla oczu, efektywności wykonywanych zadań oraz dla oszczędności.

Więcej bezpieczeństwa, mniej kłopotów

Drugi produkt, który może zagościć w dowolnym wnętrzu, a jest w stanie wpisać się w potrzeby zarówno mieszkańców domów, jak i mieszkań, to gniazda bryzgoszczelne, inaczej nazywane hermetycznymi. Ich funkcjonalność jest taka sama, jak w przypadku klasycznych odpowiedników. Sendo tkwi w tym, że to one dbają o bezpieczeństwo użytkowników oraz instalacji elektrycznej, która znajduje się w łazience i w kuchni.

Oba pomieszczenia zmagają się z podwyższonym poziomem wilgotności, dużym ryzykiem zachlapania, a nawet zalania wodą. W kuchni dodatkowo nietrudno o tłuste zabrudzenia. Połączenie wymienionych czynników z dostępem do instalacji elektrycznej, można oznaczać ryzyko zwarcia w instalacji, uszkodzenia podłączonych urządzeń, wywołania ryzyka, a zatem zagrożenia zdrowia, a nawet życia.

Gniazda bryzgoszczelne posiadają specjalne klapki, które nie ograniczają dostępu do kontaktu, lecz chronią go przed wilgocią, wodą czy rozmaitymi zanieczyszczeniami. Domownicy są bezpieczniejsi, ponadto utrzymanie w czystości okolicy takich gniazdek jest znacznie łatwiejsze.

Jeśli zależy nam na komfortowym korzystaniu z domowych przestrzeni, oszczędnościach i estetyce, ale bez wydawania dużych sum pieniędzy, wspomniane produkty będą idealnym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz