Wielofunkcyjne meble do ogrodu
Wokół domu

Wielofunkcyjne meble do ogrodu

Przemyślana aranżacja ogrodu pozwoli na wygodne użytkowanie przestrzeni, zapewniając domownikom przyjemny wypoczynek i zachęcając do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wielofunkcyjne meble to jeden z tych elementów, który bez wątpienia podnosi atrakcyjność ogrodu oraz poprawia jego funkcjonalność. Dzięki nim nawet stosunkowo niewielka przestrzeń może być w pełni użyteczna i zawierać praktyczne rozwiązania.

Wielofunkcyjne meble do ogrodu nie są dzisiaj niczym niezwykłym. Współcześnie, podobne jak te stosowane w domu, mogą łączyć kilka różnych funkcji, a przez to poprawiać komfort użytkowania zaaranżowanej przestrzeni. Przykłady takich mebli można mnożyć, bo na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli.

Wielofunkcyjne meble do przechowywania

Dość popularne wśród użytkowników są praktyczne meble z funkcją schowka. Co istotne, są dostępne w wielu różnych modelach, dzięki czemu z łatwością można je dopasować do konkretnych potrzeb. To sprawia, że inwestor może zyskać całkiem sporo miejsca do przechowywania (na przykład wtedy, kiedy wybierze dużą skrzynię ogrodową z funkcję siedziska) albo niedużo, ale wystarczająco, by przechować czasopisma i ciepły koc (stolik ze schowkiem ukrytym pod blatem).

Mebli, które łączą funkcję schowka z funkcją wypoczynkową, jest naprawdę dużo. To nie tylko ogrodowe skrzynie i stoliki, ale także kanapy, pufy oraz ogrodowe lodówki. Ustawione na tarasie mogą służyć do przechowywania rozmaitych przedmiotów. Czasem będą to zabawki dla dzieci, które spędzają z rodzicami czas na tarasie, kiedy indziej miękkie poduszki, a jeszcze innym razem narzędzia i preparaty przeznaczone do pielęgnacji ogrodowych roślin.

Wysoki stół czy kawowy stolik?

Wielofunkcyjne meble pozwalają na praktyczne zagospodarowanie nawet niedużej przestrzeni. Jeśli inwestor nie może się zdecydować, czy lepiej wybrać stół, czy też niski, kawowy stolik, to być może najlepszą dla niego opcją będzie mebel, który łączy obie te funkcje. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które w prosty sposób można przekształcić z wersji kawowej w wysoki stół. Dzięki temu inwestor podczas aranżacji tarasu nie musi już wybierać pomiędzy opcją zestawu wypoczynkowego, przy którym można wygodnie wypić kawę, a meblami odpowiednimi do podania śniadania czy obiadu.

Lodówka w ogrodzie?

Można iść jeszcze o krok dalej i urządzić na tarasie mini bar z lodówką, w której w upalne dni będą się chłodzić napoje. Dzięki temu można je mieć stale pod ręką, co doskonale sprawdza się wtedy, gdy z wypoczynku na tarasie korzysta większa grupa osób. Ogrodowe lodówki to często wielofunkcyjne meble, które poza funkcją chłodzenia są też stolikiem albo (wtedy, gdy w lodówce nie przechowuje się kostek lodu oraz napojów) niedużym schowkiem.

Współczesne aranżacje tarasu mogą być bardzo różnorodne, a to za sprawą zróżnicowanego asortymentu dostarczanego na rynek przez producentów ogrodowych mebli. Tak duże zróżnicowanie pozwala na dopasowanie wyposażenia do potrzeb konkretnych użytkowników. Wielofunkcyjne meble dodatkowo podnoszą atrakcyjność przestrzeni i pozwalają na wprowadzenie praktycznych i wygodnych rozwiązań.

Dodaj komentarz