Inne

Wypełnienie kartonów – polecane produkty zabezpieczające

Wypełnienie kartonów ma na celu dodatkowe zabezpieczenie zawartości. Aby uzyskać taki efekt, użytkowane są rozmaite artykuły, dzięki którym nawet delikatne i kruche produkty mogą liczyć na maksymalną ochronę przed uszkodzeniami.

Jakiego rodzaju wypełnienie do kartonów spotykamy na rynku? Czym charakteryzują się poszczególne surowce i jakie posiadają właściwości?

Wypełnienie kartonów folią bąbelkową

Zarówno przez klientów biznesowych, jak i użytkowników prywatnych najchętniej wykorzystywana jest folia bąbelkowa. Arkusze takiej folii posiadają liczne pęcherzyki wypełnione powietrzem. Dzięki temu można liczyć na pożądaną cechę amortyzacji, która w razie ewentualnych upadków pakunków, zabezpiecza przed stłuczeniem, drobnymi uszkodzeniami estetycznymi oraz całkowitym zniszczeniem transportowanych towarów.

Wypełnienie kartonów folią bąbelkową jest dobrym pomysłem, ponieważ pęcherzykowa folia należy do surowców lekkich i łatwych w zastosowaniu. Można również wykorzystać ją ponownie, co wpływa na oszczędności, szczególnie ważne w przypadku biznesów związanych z regularną wysyłką pakunków.

Bąbelkowa folia, ze względu na niską maskę, nie wpływa praktycznie w żaden sposób na wagę przesyłki. Sprzedawcy nie dokładają do kosztów przesyłki, a kupujący nie muszą więcej płacić za właściwe zabezpieczenie i dostawę.

Dużym atutem folii bąbelkowej jest możliwość zabezpieczenia nią dowolnych produktów. Nadaje się do pakowania elektroniki, biżuterii, książek, artykułów kosmetycznych, zabawek i wielu innych. Chroni również przed niekontrolowanym przesuwaniem się zawartości w kartonie.

Materiały ekologiczne

W biznesie duże znaczenie ma ekologia. Przedsiębiorcy chętnie stawiają na zastosowanie surowców, które nadają się do recyklingu, nie tylko dla własnych potrzeb i ochrony środowiska. Jeśli elementy eko znajdują się w ich strategii marketingowej, można liczyć na znacznie szersze grono klientów. Odbiorców, którzy ufają sprzedawcom i przedsiębiorcom, bo widzą, że nie zależy im jedynie na pieniądzach.

Z ekologicznych wypełniaczy sprawdzają się produkty, takie jakie skropak oraz poduszki powietrzne. Obydwa surowce są biodegradowalne, nie zatruwają środowiska i można je wykorzystać ponownie. Pod względem praktycznym – doskonale wypełniają wolne przestrzenie w pakunkach. Dzięki temu można liczyć na maksymalną ochronę zawartości, zabezpieczenie przed przesuwaniem się zapakowanych artykułów, a także eliminowanie ryzyka powstania jakichkolwiek uszkodzeń w trakcie transportu.

Skropak ma postać niewielkich rozmiarów kulek, dlatego wystarczy go wsypać do kartonu. Z kolei poduszki powietrzne sprzedawane są w rolce, z perforacją pomiędzy pojedynczymi poduszkami, aby łatwo je było oderwać i włożyć do paczki.

Wypełnienie kartonów nie musi być wyzwaniem. Rynek oferuje nam co najmniej kilka produktów, które świetnie spełniają funkcje ochronne, są niedrogie w zakupie i nie podnoszą kosztów wysyłki. Są również ekologiczne, co ma znaczenie dla środowiska, ale i wizerunku firmy.

Dodaj komentarz