Budowa domu

Ogród wpisujący się w trendy 2022 – na co postawić?

Wiosna to czas na pierwsze prace w ogrodzie. Poza przygotowaniem roślin do upalnych dni, warto zadbać o komfort korzystania z przydomowej przestrzeni. Będziemy zatem wybierać meble i dodatki, a do tego ozdobne detale. Przyjdzie nam również uporządkować ogród, by był nie tylko wygodny w codziennym użytkowaniu, lecz również bezpieczny.

Co znajdziemy w trendach ogrodowych na 2022 rok? Na pewno część propozycji nas zaskoczy, ale warto się nimi zainspirować i urządzić tę przestrzeń wedle własnego pomysłu.

Połączenie nowoczesności z klimatami retro

Wśród ogrodowych aranżacji, które będą modne w tym roku znajdziemy połączenie elementów charakterystycznych dla stylistyki nowoczesnej oraz retro. W takim połączeniu każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie tu bowiem i minimalizm, i wyraziste kolory. O tym, jakiego tonu i finalnego wyrazu nadamy ogrodowi zależy zatem już tylko od naszych pomysłów.

Skupmy się na kolorach, które inspirowały w latach 50., 60. i 70. XX wieku. W ogrodzie postawmy na odcienie żółtego, fioletu, zielonego, turkusowego, pomarańczowego lub czerwonego. Te barwy nie muszą gościć jedynie w kolorowych gatunkach kwiatów. Dajmy im szansę wśród mebli ogrodowych, wybierając np. poduszki na meble w tych odcieniach. Ciekawe akcesoria ogrodowe, w tym wspomniane poduszki, znajdziemy w sklepie https://bazkar.pl/.

Do tak wyrazistych kolorów dołączmy minimalizm. Niech będzie prosto i wygodne, bez zbędnych udziwnień, bo w tej stylistyce za walory ozdobne odpowiadają w dużej mierze wspomniane odcienie.

Japandi, czyli skandynawski klimat w połączeniu z egzotyką

W Japandi znajdujemy elementy zarówno charakterystyczne dla skandynawskich aranżacji, jak i japońskich, niezwykle klimatycznych wnętrz. Jak urządzić ogród w modnym stylu Japandi?

Postawmy na proste i jasne meble. Możemy również poszukać wyrafinowanych kompozycji, ale najlepiej drewnianych. W obydwu stylach mamy bowiem sporo miejsca na zastosowanie naturalnych materiałów, dlatego drewno będzie idealnym wyborem.

Nuty egzotyczne możemy zaakcentować stawiając na ciekawe okazy roślinne. Niech nie będą jednak zbyt okazałe, sprawdzą się raczej te niższe, za to bardziej rozłożyste, o naturalnych niedoskonałościach.

Wakacyjny klimat, czyli śródziemnomorski ogród

Klimat śródziemnomorski to coś, co mocno przypada nam do gustu. Jest tu miejsce na lekkość, przytulność i kojarzące się z wakacjami kolory, czyli odcienie błękitne i granatowe. Iście wakacyjna przestrzeń sprawi, że poczujemy się we własnym ogrodzie niczym na urlopie!

Do tego modny w tym sezonie fotel kokon, który zagości w ogrodzie lub na tarasie, i już można się cieszyć relaksem w pełnym tego słowa znaczeniu.

Przed nami trzy propozycje aranżacji ogrodowych, które będą królowały w tym sezonie. W każdej z nich jest charakter i miejsce na indywidualną interpretację. Znajdźmy równowagę między komfortem a modą i postawmy na styl, który podkreśli zieloną przestrzeń, a dla domowników będzie przyjazny, przytulny i miły dla oka.

Dodaj komentarz